Par uzņēmumu

Uzņēmums SIA Aibi dibināts 1997. gada 2. maijā. SIA Aibi ir pilna cikla gaļas pārstrādes uzņēmums, kas nodrošina visu procesu, sākot ar gaļas ieguvi līdz pat gatavās produkcijas ražošanai un piegādei. 1997. gadā uzreiz pēc uzņēmuma dibināšanas lopkautuves izveidei iegādāts nekustamais īpašums Vecpiebalgas novada Inešos, kur šodien atrodas viena no lielākajām un modernākajām lopkautuvēm visā Latvijā. Sākotnēji tika izbūvēta neliela lopkautuve, uzsākta dzīvu lopu iepirkšana, kaušanas pakalpojumu sniegšana un gaļas tirdzniecība. 2004. gadā, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā, SIA Aibi veica nākamo soli attīstībā, realizējot kautuves rekonstrukcijas projektu atbilstoši ES prasībām un izveidojot lieljaudas lopkautuvi ar gaļas sadales līniju. Kopš uzņēmuma dibināšanas līdz mūsdienām veiktas nepārtrauktas investīcijas modernizācijā.
2017. gadā, atzīmējot uzņēmuma 20 gadu jubileju, ekspluatācijā nodota jauna gaļas pārstrādes rūpnīca Ērgļos, nodrošinot pilnu ražošanas ciklu, garantējot nemainīgi augstu gaļas un gaļas produktu kvalitāti. Līdz ar to uzņēmums uzsāka darbību arī mazumtirdzniecībā, piedāvājot augstvērtīgu gaļas produkciju ar Aibi zīmolu.
 • Vācijā
 • Polijā
 • Latvijā
 • Somijā
 • Čehijā
 • Norvēģijā
 • Lielbritānijā
_________________________________
Uzņēmuma spēcīgākā puse ir svaigā gaļa, kas iegūta no dzīvniekiem, kurus piegādā mūsu uzticamie sadarbības partneri lopu audzētāji. SIA Aibi lopkautuve, gaļas sadale un gaļas pārstrāde ir saņēmusi ISO FSSC 22000 sertifikātu. Uzņēmums ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedrs.

Projekts SKV-L-2017/98

SIA AIBI ir noslēdzis 22.02.2017 līgumu Nr. SKV-L-2017/98 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Šī projekta ietvaros piedalījāmies izstādēs:
 • Latvijas Tirzniecības un rūpniecības kameras organizēta tirzniecības misija uz Uzbekistānu;
 • Dalība izstādē “Proexpo-2017”, Maskavā;
 • Uzņēmuma dalība LR Valsts prezidenta R.Vējoņa vizītē AAE, Dubajā.
 • Dalība izstādē “Anuga 2017” Ķelnē.

SIA AIBI
Jaunu ražošanas pamatlīdzekļu iegāde
Projekta Nr. 17-00-A00402-000014

SIA AIBI ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma "Ieguldījumi materiālajos aktīvos" apakšpasākuma "Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē" līdzfinansēto projektu Nr.17-00-A00402-000014 ir iegādājusies ražošanas iekārtas.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīsītbai pieejams EK tīmekļa vietnē

logo

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

SIA AIBI piedalījās LAP apakšpasākuma "Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē" projektā, saņemot ES fonda finansējumu gaļas pārstrādes procesu efektivizēšanai, iegādājoties modernas un mūsdienīgas ražošanas iekārtas
 1. Vakuuma pildītājs paredzēts jaunu produktu desu efektīvai iepildīšanai, pārtīšanai, porcionēšanai, pildot dabiskā apvalkā bez gaisa burbuļiem, kā arī konservu kārbu pildīšanai uz automātiskās konveijera lentas. Vakuuma pildītājs dod iespēju izveidot automātisku konservu kārbu kvalitatīvu pildīšanu uz konveijera lentas, kas būs savienota ar automātisko vākotāju. Līdz šim konservu kārbas pildījām ar rokām, bet desu – ar virzuļa pildītāju. Vakuuma pildītājs ļaus palielināt ražošanas jaudas uz samazinās pašizmaksas.
 2. Automātiskais vākotājs paredzēts automātiskai konservu kārbu aizvākošanai, savienots ar automātisko konveijera lentu kas kopā veidos automātisku konservu kārbu ražošanas līniju līdz autoklāvam. Līdz šim konservu kārbas vākojām ar manuālu pusautomātisku vākotāju ar vienu galvu ap desmit konservu kārbām vienā minūtē. Automātiskajam vākotājam ar četrām galvām jauda būs apmēram viens simts konservu kārbu vienā minūtē.
 3. Vārāmais katls ar vismaz 400 litriem paredzēts jaunu konservu un citu gaļas produktu izejvielas sagatavošanai vienā vārījumā. Aprīkots ar elektronisku displeju vārīšanas procesa kontrolei un vadībai. Katls ļaus saražot jaunus produktus vienā vārījumā, palielinot ražošanas jaudas un samazinās pašizmaksas.
 4. Gaļas griešanas iekārta paredzēta svaigas gaļas (bez kauliem), žāvētas , vītinātas, kūpinātas, un desu griešanai mazos gabaliņos. Iekārta tiks izmantota konservu izejvielu gaļas, mēles, sirds, aknu, un cita sagriešanai vajadzīgos izmēros. Ar iekārtu tiks sagriezta arī gatavā produkcija gaļas uzkodas, un citi jaunie produkti,radot precīzas griezuma formas un lielisku preces izskatu.
 5. Etiķēšanas līmēšanas iekārta paredzēta automātiskai etiķešu uzlīmēšanai uz konservu kārbām. Līdz šim etiķešu līmēšana veikta ar rokām, kas ir ļoti darbietilpīgs process ar lielu līmes patēriņu.
 6. Augstspiediena mazgātājs paredzēts telpu efektīvai mazgāšanai. Ar iekārtu tiks paaugstināts darba ražīgums un ekonomēti ūdens resursi. Iekārta ar spiedienu un rotējošos dīzi var sasniegt lielisku mazgāšanas efektu, kvalitāti un ūdens ekanomiju.